HISTORYLAND – JAK UCZYĆ SIĘ HISTORII W SPOSÓB ŁATWY I PRZYJEMNY?

HISTORYLAND – JAK UCZYĆ SIĘ HISTORII W SPOSÓB ŁATWY I PRZYJEMNY?

  • 2019-05-27 20:56
  • 2019-05-27 21:40

Interesujesz się historią, ale nie znosisz nudnych wykładów w szkole? Męczy Cię żmudne kucie wielu dat na pamięć? A może wręcz przeciwnie – historia nigdy nie wydawała Ci się czymś fascynującym? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, a ponadto uważasz, że najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym, to znaczy, że musisz odwiedzić HistoryLand. Chcesz dowiedzieć się, jak udało się połączyć zafascynowanie historią Polski z zamiłowaniem do klocków Lego? Odpowiedź najdziesz w poniższym artykule.

HistoryLand – co to takiego?

HistoryLand to niezwykłe miejsce w samym centrum Krakowa, które pozwala na przeniesienie się w czasie i przeżycie niezapomnianych przygód, które możemy znać z kart podręczników do historii. To, co niegdyś mogło nam się wydawać nudnym obowiązkiem, dzięki wizycie w HistoryLandzie może zmienić się w ekscytującą podróż przez burzliwe dzieje naszego kraju. Wszystko za sprawą ogromnych makiet z klocków Lego, na które składa się ponad milion (!) elementów! Do tego dochodzi najnowsza technologia VR (Virtual Reality), a także mnóstwo interaktywnych elementów (od ekranów w 360 stopniach po mapping, który wpływa na to, co dzieje się na makietach Lego). Wszystko to sprawia, że HistoryLand pozwala poznawać historię Polski wszystkimi zmysłami, a czas tam spędzony jest dobrą zabawą.

Nauka historii poprzez zabawę

Kilkukrotnie wspomnieliśmy już o tym, że HistoryLand przedstawia fakty i ciekawostki na temat dziejów Polaków. Podróż przez to niezwykłe miejsce podzielona jest na 10 ułożonych chronologicznie etapów, a każdy z nich odzwierciedla inne ważne wydarzenie z naszej historii. Interaktywną przygodę zaczynamy od zwiedzania osady w Biskupinie (której budowę zakończono w 748 roku p.n.e.), by następnie podziwiać Drzwi Gnieźnieńskie (wykonane w XII wieku. Porta Regia, jak również się je nazywa, to jedyna makieta w HistoryLandzie wykonana w skali 1:1, by ze wszystkimi szczegółami przedstawić na nich życie św. Wojciecha.

Kolejnych wydarzeń historycznych raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – ani bitwa pod Grunwaldem, ani oblężenie Jasnej Góry jeszcze nigdy nie wyglądały tak ciekawie, jak w formie Lego. Podobnie jak inne batalistyczne zrywy naszych rodaków – bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte, bitwa pod Monte Cassino. Koniec jest nieco bardziej stonowany – HistoryLand zaprasza do poznania zakamarków Stoczni Gdańskiej z końca lat 80., katedry na Wawelu oraz krakowskich sukiennic. Jedno jest pewne – HistoryLand bawi i uczy jednocześnie.

Zobacz ciekawe miejsce w Krakowie – Odwiedź HistoryLand!

Czytaj również

Krystian

Dodaj komentarz